logo

Bombardier Transportation
(Rail Engineering) Polska Sp. z o.o.

 ul. Ogrodowa 58

00-876 Warszawa

  
tel/fax:+48 22 520 21 22
tel/fax:+48 22 520 21 20

pl.transport.bombardier.com

www.bombardier.pl

 

 

Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o. 

Firma Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o. w Warszawie powołana w 1993 roku, należy do Dywizji Rail Control Solutions w ramach grupy Bombardier Transportation i jest jedną z czterech Spółek należących do Koncernu Bombardier w Polsce. Działamy w obszarze projektowania i usług inżynierskich w zakresie automatyki i sterowania ruchem kolejowym w oparciu o wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską. Praca zespołowa, rozwój zawodowy pracowników i dobra atmosfera w firmie stanowią niewątpliwie podstawę naszego sukcesu.

Na naszą ofertę składają się:

 • Opracowania studiów wykonalności, koncepcji i analiz systemów transportowych,
 • Realizacja kompleksowych dokumentacji technicznych systemów automatyki ruchu kolejowego,
 • Wdrażanie nowych rozwiązań i adaptacji rynkowych,
 • Wdrażanie najnowszych rozwiązań w zakresie interoperacyjności transportu kolejowego, integracji europejskich systemów ERTMS / ETCS i zarządzania projektami
 • Zapewnienie kompleksowej obsługi inżynierskiej w procesach realizacji inwestycji oraz przy nowych wdrożeniach,
 • Prowadzenie prac badawczo – rozwojowych inżynierii kolejowej,
 • Ciągłe doskonalenie systemów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym poprzez prowadzenie analiz ich niezawodności i bezpieczności.

Nasze osiągnięcia:

 • Kompleksowe opracowania projektowe automatyki kolejowej dla magistralnych linii kolejowych: E20, E30, E65, E59, LHS, linia Warszawa – Łódź, Węzeł Poznański,
 • Wielobranżowe projekty Lokalnych Centrów Sterowania - LCS: w Koluszkach, w Błoniu, w Mińsku Maz., w Opolu i w Bolesławcu,
 • Projekty dla kilkudziesięciu Sygnalizacji Przejazdowych,
 • Wdrożenie elektronicznej blokady liniowej SHL na odcinku Skierniewice – Koluszki,
 • Opracowanie i wdrożenie powiązań elektronicznych systemów sterowania ruchem z większością istniejących urządzeń srk na sieci PKP,
 • Udział w projektach systemów ERTMS/ETCS w Szwajcarii i w Holandii, Studium Wykonalności dla systemów ERTMS/ETCS na Słowenii, budowa sygnalizacji przejazdowej w Norwegii, weryfikacje bezpiecznościowe dla projektów w Chinach, Finlandii, Szwecji; adaptacja systemu EBILOCK dla Rosji i Słowacji, a także aplikacje i uruchomienie systemów dla LRTS na Filipinach, w Turcji, w Szwecji oraz w Korei Południowej.

Naszą dewizą jest wykonywanie usług na najwyższym poziomie technicznym pod stałym nadzorem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem zgodnym z normami ISO.
Daje to gwarancję najwyższego poziomu usług konsultingowo - projektowych oraz bezpieczeństwa stosowanych rozwiązań na kolei.
Firma dbając o stałe podnoszenie jakości swoich usług, jako pierwsze w Polsce biuro projektów branży kolejowej od roku 2010 wprowadziło certyfikowany system zarządzania jakością w oparciu o międzynarodowe standardy IRIS. Ten dedykowany specjalnie dla branży kolejowej system gwarantuje bezpieczeństwo i najwyższą jakość naszych najnowocześniejszych rozwiązań systemów sterowania i zarządzania ruchem kolejowym.
 

Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.