logo

Freightliner PL Sp. z o.o.

ul. Polna 11

00-633 Warszawa


tel:+48 22 648 66 55

fax:+48 22 649 55 99

 

e-mail:biuro@freightliner.pl

www.freightliner.pl

 

Freightliner PL Sp. z o.o. 

Freightliner PL (FPL) jest spółką zależną Freightliner Group, wiodącej niezależnej grupy kolejowej świadczącej usługi przewozu najwyższej jakości w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej. Nasza reputacja stanowi dla nas powód do dumy i zobowiązuje do utrzymywania wysokiego poziomu naszych usług. W Polsce jesteśmy obecni od 2005 roku, zaś pierwsze przewozy kolejowe wykonaliśmy w 2007 roku.

Trzon taboru trakcyjnego FPL stanowią nowe lokomotywy klasy 66. Są to najbardziej niezawodne, uniwersalne i ekologiczne lokomotywy spalinowe dostępne obecnie na rynku europejskim. FPL dysponuje nowoczesnymi i zaawansowanymi konstrukcyjnie wagonami węglarkami specjalnie zaprojektowanymi dla potrzeb rynku przewozów masowych. Innowacyjna konstrukcja wagonu pozwala na znaczne zwiększenie masy ładunkowej i minimalizuje ryzyko uszkodzeń podczas prac manewrowych i rozładunkowych.

Freightliner PL wyznacza nowe standardy na polskim rynku przewozów kolejowych w zakresie obsługi klienta, niezawodności i efektywności. Nasza oferta oparta jest o zespół ludzki i technologie, mające zapewnić całkowicie nowe filozofie funkcjonowania przewozów towarowych w Polsce.
 

Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.