logo
   
 
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” Sp. z o.o.- Grupa KZN
ul. Półłanki 25
30-740 Kraków
tel:+48 12 651 09 00
fax:+48 12 651 09 05
e-mail: kzn@kzn.pl
www.kzn.pl
 

KZN Rail Sp. z o.o.
ul. Półłanki 25, 30-740 Kraków
tel:+48 12 651 09 00
e-mail: biuro@kznrail.pl
www.kznrail.plNasycalnia Podkładów Sp. z o.o. w Czeremsze
ul. Fabryczna 7, 17-240 Czeremcha
tel:+48 85 685 00 01
e-mail:dnczeremcha1@op.pl
www.nasycalniaczeremcha.com.pl

Trade-Port Sp. z o.o.
ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice
tel:+48 32 207 29 21
e-mail: biuro@trade-port.pl
www. trade-port.plKZN & TALEGRIA SP. z o.o.
ul. Półłanki 25, 30-740 Kraków
tel:+48 12 651 09 00
e-mail: kzntalegria@kzn.pl

Vistula Rail Operator Sp. z o.o.
ul. Bydgoska 1, 86-100 Świecie
tel:+48 52 332 16 50
e-mail:biuro@vistularail.plKZN Bahntechnik GmbH
Hafenstraße 16, 38112 Braunschweig
tel.: +49 531 237 644 30
fax: +49 531 237 644 59
e-mail: info@kzn-bahntechnik.de
www.kzn-bahntechnik.de

 

Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” Sp. z o.o.- Grupa KZN 

Podstawowym aspektem działalności Grupy KZN Bieżanów jest kompleksowa obsługa inwestycji w nawierzchnie szynowe – zarówno kolejowe, jak i tramwajowe. Realizujemy je od „A” do „Z”. Począwszy od projektowania i doradztwa technicznego; poprzez produkcję rozjazdów – czyli najbardziej kluczowych elementów nawierzchniowych, całych układów torowych i stalowych konstrukcji mostowych; po ich zabudowę i późniejszy serwis. Dzięki takiemu podejściu tworzymy jeden z najprężniej rozwijających się podmiotów w branży nawierzchni szynowej, sprzedający swoje produkty w kraju i za granicą.
Markę Grupy Kapitałowej KZN Bieżanów tworzy dziś wspólnie pięć podmiotów:
• Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” Sp. z o.o. – lider Grupy, działający w branży nawierzchni szynowych nieprzerwanie od 1945 roku. Spółka zajmuje się produkcją rozjazdów kolejowych, tramwajowych oraz dla nawierzchni specjalnych, produkcją podzespołów i akcesoriów rozjazdowych; montażem na podrozjezdnicach betonowych i drewnianych. Ważnym aspektem działalności firmy stają się także konstrukcje stalowe ze szczególnym uwzględnieniem branży mostowej.
• KZN Rail Sp. z o.o. – podmiot wykonawczy zajmujący się budową i projektowaniem dróg szynowych w komunikacji miejskiej i kolejowej, ze szczególnym uwzględnieniem układów stacyjnych i głowic rozjazdowych;
• Nasycalnia Podkładów Sp. z o.o. w Czeremsze – producent drewnianych podkładów i podrozjezdnic;
• Trade-Port Sp. z o.o. – firma handlowa, zajmująca się kompleksową dystrybucją materiałów niezbędnych do budowy nawierzchni szynowych;
• KZN & TALEGRIA Sp. z o.o. – polsko-hiszpańska spółka oferująca rozjazdy i części rozjazdowe dedykowane dla systemu Kolei Dużych Prędkości;
• Vistula Rail Operator Sp. z o. o. – firma realizująca kompleksową obsługę bocznic kolejowych oraz świadcząca usługi z zakresu spedycji i logistyki;
• KZN Bahntechnik – podmiot zajmujący się dostawami produktów i usług Grupy KZN Bieżanów, związanych z nawierzchnią szynową materiałów dla nawierzchni szynowych, na rynek niemiecki i pozostałe rynki europejskie.

Bazując na 70-letnim doświadczeniu lidera Grupy – dostarczamy klientom produkty o najwyższej jakości, zaawansowane technicznie i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania, wyznaczające nowe standardy na rodzimym rynku. Dlatego też dużą wagę przykładamy do innowacyjności – nasze biuro badawczo-rozwojowe stale poszukuje nowych rozwiązań technicznych oraz usprawnień elementów konstrukcyjnych, które pozwolą nam i naszym klientom cieszyć się trwalszymi, łatwiejszymi i tańszymi w obsłudze oraz bezpieczniejszymi elementami nawierzchni szynowej.
Naszym potencjałem są ludzie – kompetentna, wyszkolona i doświadczona kadra licząca w sumie ponad 300 osób, to kapitał pozwalający nam realizować najtrudniejsze projekty. Sprzyja temu także staranne, elastyczne i profesjonalne podejście do każdego Kontrahenta i każdego zamówienia, kultura organizacji oraz potencjał finansowo-techniczny.
Do dalszego rozwoju technologicznego, doskonalenia oraz uzupełniania gamy produktów i usług mobilizują nas w pierwszym rzędzie zadowoleni Klienci i wystawiane przez nich referencje. Nie bez znaczenia pozostają tu także liczne wyróżnienia i nagrody przyznawane przez branżowe i ponadbranżowe organizacje. Potwierdzeniem i jednocześnie gwarancją najwyższych standardów organizacji oraz wysokiej jakości produkowanych wyrobów i oferowanych przez KZN „Bieżanów” usług są także wdrożone systemy zarządzania jakością – ogólny ISO oraz branżowy IRIS International Railway Industry Standard, który nasza organizacja zaimplementowała jako pierwsza w Polsce w branży nawierzchni szynowej.
 

Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.