logo
 
PORR Spółka Akcyjna
 
ul. Hołubcowa 123
02-854 Warszawa
 
tel:+48 22 52 88 800
fax:+48 22 52 88 805
 
e-mail:porr.warszawa
@porr.pl
www.porr.pl
PORR Spółka Akcyjna 

Koncern PORR został utworzony w 1869 roku jako „Allgemeine österreichische Baugesellschaft”. Dzisiaj Grupa PORR licząca ponad 10.000 pracowników i wykazująca obroty rzędu 3,4 mld euro (2013) jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Austrii i jednym z wiodących w Europie. Posiadając liczne lokalizacje w krajach Europy Środkowej, Południowo-Wschodniej i Wschodniej uczestniczy w realizacji przełomowych inwestycji. Dodatkowo PORR rozszerza swoją działalność na inne rynki międzynarodowe, takie jak Bliski Wschód.

W Polsce koncern PORR prowadzi działalność budowlaną od 1987 roku realizując zlecenia Inwestorów zarówno zagranicznych jak i polskich. Hotel Holiday Inn w Warszawie był pierwszą inwestycją zrealizowaną na terenie Polski. Wykonanie kolejnych inwestycji doprowadziło w roku 1993 do utworzenia spółki PORR (POLSKA) S.A.

W ciągu 25 lat naszej obecności na polskim rynku zrealizowaliśmy szereg reprezentacyjnych obiektów w całej Polsce, jak warszawski Hotel Intercontinental, biurowiec Warsaw Financial Centre (WFC) przy ul. Emilii Plater w Warszawie, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego (BUW), hotel Sheraton oraz Giełdę Papierów Wartościowych, Stary Browar w Poznaniu, Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nasza działalność obejmuje wykonywanie obiektów „pod klucz” z zastosowaniem materiałów wysokiej jakości i zachowaniem wysokich standardów realizacji robót.

Najważniejsze pola działalności naszej Spółki obejmują w szczególności budownictwo kubaturowe, między innymi hotele, biurowce, budynki mieszkalne, placówki dydaktyczne, centra handlowe i obiekty przemysłowe. W dniu 29 czerwca 2012 r. nastąpiła fuzja spółek: PORR (POLSKA) S.A., PTU Polska Sp.zo.o. i Teerag-Asdag Polska.Sp.z o.o. – przez co firmy te zostały przyłączone do PORR (Polska) S.A. łącznie z całym potencjałem technicznym, kadrowym i wykonawczym. Od tego momentu PORR (POLSKA) S.A poszerzyła swoją ofertę budowlaną o drogi, kolejnictwo, infrastrukturę, technikę ochrony środowiska i energetykę.

22 września 2015 roku spółka zmieniła nazwę na PORR Polska Construction Spółka Akcyjna. 28 kwietnia 2017r. nastąpiło połączenie spółek PORR Polska Infrastructure Spółka Akcyjna i PORR Polska Construction Spółka Akcyjna. W wyniku dokonanego połączenia powstała spółka PORR Spółka Akcyjna.

Linia kolejowa 132 Blotnica - Opole
Linia kolejowa 202 Gdańsk Główny - Stargard Szczeciński
Linia kolejowa 273 Zielona Góra - Czerwieńsk
Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.