logo

STK S.A.

ul. Fabryczna 10

Budynek B2

53-609 Wrocław

 

tel:+48 71 798 76 15

fax:+48 71 798 76 17

 

e-mail:stk@stk.wroc.pl

www.stk.wroc.pl

STK S.A. 

STK S.A. jest licencjonowanym przewoźnikiem kolejowym obecnym na polskim rynku przewozów towarowych od roku 2005. Na sukces naszej firmy pracuje przez całą dobę zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem w świadczeniu usług kolejowych. Jeśli szukacie Państwo doświadczonego i solidnego przewoźnika - zapraszamy. Naszą specjalnością są:

- transport paliw i produktów chemicznych,
- transport ładunków przekraczających wymiarami czy masą standardową skrajnię kolejową,
- transport lokomotyw i taboru do warsztatów remontowych, badań i testów,
- kompleksowa obsługa bocznic kolejowych w zakresie prac manewrowych i logistyki         kolejowej,
- usługi manewrowe dla portów morskich i klientów przemysłowych,
- szkolenie maszynistów oraz kadry kolejowej,
- prace serwisowe w zakresie obsługi bieżącej i diagnostyki lokomotyw elektrycznych i spalinowych; do tych zadań wykorzystujemy swoją  doświadczoną kadrę techniczną, zaplecze warsztatowe i mobilne zespoły serwisowe.

Przesyłki wielkogabarytowe

Świadczymy kompleksowe usługi przewozu przesyłek nadzwyczajnych, wielkogabarytowych i wyjątkowo ciężkich, z wykorzystaniem platform i wagonów wieloosiowych. Naszą specjalnością przez lata były przewozy elementów gotowych dla energetyki przemysłowej. Do tego celu wykorzystywaliśmy dwudziestoczteroosiowe wagony Uaai (NORCA24) umożliwiające zarówno przewóz ładunków w układzie burtowym jak i transport ładunków o jeszcze większych rozmiarach dostosowanych do przewozu urządzeń energetycznych w układzie dziobowym, gdzie stanowią one część nośną wagonu.

Przesyłki całopociągowe

STK od lat specjalizuje się w przesyłkach całopociągowych. Przewozimy towary masowe w wagonach odkrytych i na platformach, transportujemy kontenery i cysterny zawierające paliwa i produkty chemiczne. Posiadamy duże doświadczenie w transporcie biomasy, węgla i kruszyw.

Transport taboru

STK od lat wspiera producentów, importerów i użytkowników taboru kolejowego w przygotowywaniu i przeprowadzaniu działań logistycznych dotyczących taboru kierowanego do remontów, napraw czy modernizacji. Możemy dla Państwa zorganizować i przeprowadzić transporty lokomotyw i wagonów do punktów serwisowych czy jednostek badawczych na terenie kraju i za granicą.

Serwis taboru

Dla naszej ekipy technicznej zarówno codzienna obsługa lokomotyw elektrycznych i spalinowych, jak i diagnostyka usterek w ich pracy dokonywana przy pomocy mobilnych zespołów serwisowych, to codzienność. Specjalizujemy się w diagnostyce i naprawach lokomotyw czeskich, co potwierdza nadany nam certyfikat techniczny CD Cargo.

W naszych warsztatach w Wołowie i - już niedługo - we Wrocławiu, gdzie budujemy najnowszą lokomotywownię w Polsce, obsługujemy lokomotywy elektryczne i spalinowe, a we współpracujących z nami warsztatach w Szczecinie i Stalowej Woli możemy również prowadzić obsługę techniczną wagonów.

Obsługa bocznic

Korzystając z doświadczenia nabytego przy projektach transportowych dla przemysłu oferujemy również kompleksową obsługę bocznic kolejowych - zarówno pod względem manewrowym i spedycyjnym, jak również pod względem utrzymania infrastruktury kolejowej i taboru.

Jesteśmy przygotowani kadrowo i sprzętowo do obsługi bocznic zakładów przemysłowych,elektrowni, ciepłowni oraz portów i terminali.

Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.