logo
Stadler Polska Sp. z o.o.
 
ul. Targowa 50
08-110 Siedlce
 
tel:+48 25 746 45 00
fax:+48 25 746 45 01
 
www.stadlerrail.com
 
 
 
Stadler Polska Sp. z o.o. 

Stadler Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Stadler Rail, dostawcy systemowych rozwiązań w dziedzinie pojazdów szynowych dostosowanych do potrzeb odbiorców, w skład której wchodzą także zakłady w Szwajcarii (Altenrhein, Bussnang, Winterthur i Biel), w Niemczech (Berlin-Pankow, Berlin-Hohenschönhausen, Berlin-Reinickendorf i Velten), na Węgrzech (Budapeszt, Pusztaszabolcs i Szolnok), w Czechach (Praga), we Włoszech (Merano), w Algierii (Algier) oraz Stanach Zjednoczonych. Grupa zatrudnia łącznie około 4 500 pracowników, w tym w polskim zakładzie ponad pół tysiąca osób. Najbardziej znanymi pojazdami Grupy Stadler Rail w segmencie pociągów są pojazdy przegubowe GTW (ponad 550 sprzedanych pociągów), pojazdy typu Regio-Shuttle RS1 (niemal 500 sprzedanych pociągów), pojazdy typu FLIRT (ponad 750 sprzedanych pociągów) oraz dwupoziomowe pociągi szybkiej kolei miejskiej KISS (ponad 130 sprzedanych pociągów). Natomiast w segmencie tramwajów są to pojazdy typu Variobahn (prawie 300 sprzedanych pojazdów) i skład o nazwie Tango (ponad 100 sprzedanych pojazdów). Firma Stadler wytwarza także wagony pasażerskie i lokomotywy manewrowe. Jest również wiodącym na świecie producentem pociągów z napędem na koło zębate.

Zakład produkcyjny Stadler Polska w Siedlcach powstał w 2007 roku na terenie wydzierżawionej od PKP hali montażowej po tym, jak w czerwcu 2006 roku Stadler Bussnang AG otrzymał pierwsze zlecenie z Polski na dostawę 14 pociągów FLIRT (10 dla Mazowsza oraz 4 dla Śląska). Dzięki temu cały tabor zamówiony przez polskich klientów został wyprodukowany w Siedlcach. Oficjalne otwarcie zakładu miało miejsce 5 września 2007 roku. Obecnie w zakładzie produkowane są pojazdy FLIRT oraz GTW dla przewoźników z całej Europy. Do tej pory w siedleckim zakładzie wyprodukowanych zostało ponad 70 pociągów. Obecnie w Siedlcach produkowane są przegubowe zespoły trakcyjne GTW dla holenderskich przewoźników Arriva Netherlands i Connexxion SAN oraz dla włoskiego Sistemi Territoriali, a także pociągi FLIRT o podwyższonym standardzie dla czeskiego LEO Express i szerokotorowe pojazdy FLIRT dla estońskiego Elektriraudtee.
 

Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.