logo

Telko Sp. z o.o.

Pl. Jedności Słowiańskiej 8
10-039 Olsztyn


tel:+48 89 523 62 73

fax:+48 89 523 63 22


e-mail:sales@telko.com.pl

www.telko.com.pl

TELKO Sp. z o.o. 

Firma TELKO sp. o.o. powstała blisko 30 lat temu. Firma była jednym z największych dostawców elementów do budowy sieci telekomunikacyjnych, ale ze względu na znaczną redukcję inwestycji w branży telekomunikacyjnej zaczęto oferować elementy do sterowania ruchem kołowym. W ostatnich latach do zainteresowań firmy dołączyła optoelektronika. Na bazie wieloletnich doświadczeń opracowano i wdrożono do produkcji półprzewodnikowe lampy do sygnalizatorów drogowych typu TLT-12 i TLT-8, których firma TELKO jest jedynym krajowym producentem. Nowością na rodzimym rynku są produkowane przez firmę półprzewodnikowe lampy na potrzeby sieci kolejowej typu TLT-8/K i TLT-12/K a także wskaźniki wyświetlane LED serii W-xx-TEL 1. W ofercie firmy jest również sygnalizator drogowy z uniwersalną głowicą dwukomorową GK-2x12/K typu DST z lampami LED typu TLT-12/K.

 Wskaźniki LED W-xx-TEL 1 mogą być stosowane we wszystkich typach systemów sterowania i kontroli występujących w sieciach PKP PLK SA. Charakterystyka prądowo-napięciowa odpowiada wcześniejszym rozwiązaniom opartym na żarowym źródle światła. Nie wymagają stosowania transformatora. Wskaźniki LED typu W-xx-TEL 1 powinny być stosowane wszędzie tam gdzie wymagany jest wysoki poziom bezpieczeństwa.

Sygnalizator drogowy przejazdowy typu DST z uniwersalną głowicą dwukomorową GK-2x12/K i lampami LED typu TLT-12/K, który może być stosowany na wszystkich kategoriach przejazdów. Dzięki nowoczesnej budowie jego montaż jest wyjątkowo prosty a trwałość bardzo wysoka. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów zapewnia wyjątkową odporność na warunki atmosferyczne i akty wandalizmu. Godnym podkreślenia jest fakt, iż może on w prosty sposób służyć do modernizacji starych przejazdów bez konieczności ingerencji w systemy sterujące bez względu na ich typ.

         

Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.