logo

ZUE S.A.

ul. K. Czapińskiego 3

30-048 Kraków

 

tel:+48 12 266 39 39

fax:+48 12 269 35 89

 

e-mail:zue@zue.krakow.pl 

www.grupazue.pl

ZUE S.A. 

Grupa ZUE to jeden z czołowych podmiotów budownictwa branży kolejowej i miejskiej infrastruktury szynowej i energetycznej, skupiający w swych ramach spółki o potencjale projektowym, handlowo-produkcyjnym i wykonawczym.

Głównym przedmiotem działalności spółek Grupy ZUE jest projektowanie oraz realizacja w formule generalnego wykonawstwa kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą (m.in. roboty ziemne i budowa podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje).
ZUE S.A. jest liderem w świadczeniu usług w zakresie budowy i modernizacji systemów zasilania infrastruktury tramwajowej oraz budowy i modernizacji tramwajowej i kolejowej sieci trakcyjnej. Przedmiot działalności spółki obejmuje także świadczenie usług bieżącego utrzymania systemów infrastruktury miejskiej tj. torowisk i trakcji, systemów zasilania oraz oświetlenia. ZUE S.A. realizuje również usługi budowy kompletnych systemów sieci elektroenergetycznych w zakresie energetyki profesjonalnej.

Opracowywanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla branży budownictwa komunikacyjnego jest realizowane poprzez BPK Poznań Sp. z o.o.

Działalność handlowo-produkcyjna Grupy prowadzona jest poprzez przejętą w kwietniu 2015 roku firmę Railway gft Poslka Sp. z o.o. kontynuującą działalność prowadzoną dotychczas przez ThyssenKrupp GfT Polska.

Właścicielem 62,53% akcji ZUE S.A. jest Wiesław Nowak, pełniący funkcję Prezesa Zarządu Spółki. Pozostałe 37,47% akcji należy do inwestorów giełdowych. W 2014 roku przychody Grupy ZUE przekroczyły 644,1 mln zł.
 

Bocznica Elektrowni Rybnik
Modernizacja linii kolejowej E-20
Warszawa - trasa tramwajowa WZ
Kraków - tunel tramwajowy, przystanek Politechnika
LCS Działdowo
Linia tramwajowa w Bydgoszczy
Stacja Katowice
Przedłużenie PST do Dworca Zachodniego w Poznaniu
Zajezdnia Franowo w Poznaniu
Stacja Tunel
Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.