Nowy prezes SKM od 19 czerwca

19 czerwca Maciej Lignowski zostanie powołany na stanowisko prezesa Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. Lignowski wygrał konkurs na to stanowisko; pokonał m.in. dotychczasowego prezesa, Andrzeja Osipowa.


Osipów jest prezesem SKM od 2006 r., Lignowski od trzech lat jest członkiem zarządu ds. przewozów. 19 czerwca br. wygasa kadencja obu. Tego dnia odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy SKM, które powoła Lignowskiego na nową funkcję.


– W najbliższy piątek zostanie opublikowane ogłoszenie o konkursie na członka zarządu ds. przewozów – poinformowała „Rynek Kolejowy" Lucyna Roszyk, szefowa rady nadzorczej SKM.


Konkurs na to stanowisko, zwalniane przez Lignowskiego, już się odbył, ale nie został rozstrzygnięty. Żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań komisji konkursowej. Nowe przesłuchania kandydatów odbędą się prawdopodobnie w drugiej połowie czerwca.


Andrzej Osipów przestanie być 19 czerwca prezesem SKM, ale jego umowa o pracę będzie nadal obowiązywać. Osipów otrzymał propozycję sprawowania funkcji pełnomocnika zarządu ds. inwestycji, ale odmówił.


(źródło: Paweł Rydzyński, Rynek Kolejowy, 3 czerwca 2009)

 

« powrót

Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.