Zarząd

Railway Business Forum
 


ADRIAN FURGALSKI
Przewodniczący Zarządu  
                                                                                                                          Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp.z o.o.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ.

W latach 1998-2000 doradca Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej Tadeusza Syryjczyka. 2000-2001 doradca Dyrektora Naczelnego Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" ds. reformy strukturalnej. 2003–2005 członek zespołu Jana Rokity ds. infrastruktury i transportu oraz współautor dokumentu „Państwo dla Obywateli – plan rządzenia 2005-2009”.

Od 2004 r. pracuje w Zespole Doradców Gospodarczych TOR, najpierw jako Dyrektor, od 2012 r. jako członek Zarządu, a od 2014 r. jako Wiceprezes Spółki.

Od 2011 r. Dyrektor Programowy w Railway Business Forum, od 2014 r. Przewodniczący Zarządu RBF.

 


JAROSŁAW KRÓL
Wiceprzewodniczący
 Zarządu
CTL Logistics Sp.z o.o.

Absolwent Transportu i Logistyki Politechniki Warszawskiej. Jest ekspertem ds. łańcucha dostaw, logistyki, planowania oraz optymalizacji procesów i restrukturyzacji przedsiębiorstw.

W swoim zawodowym dorobku posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami działającymi na międzynarodowych rynkach. Od przeszło dwudziestu lat jest związany zawodowo z sektorem logistyki i FMCG. W trakcie swojej kariery pełnił najwyższe stanowiska operacyjne i zarządcze w międzynarodowych korporacjach takich jak Danone, Tchibo, Gillette i Procter & Gamble w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Afryce oraz w USA. W latach 2007-2010 pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w DHL Supply Chain, kolejne dwa lata piastował stanowisko Dyrektora Zarządzającego na kraje Europy Środkowo-Wschodniej w Wincanton, a przed przejściem do CTL Logistics był także Dyrektorem Zarządzającym w Ceva Logistics odpowiedzialnym za rynki skandynawskie.

Prywatnie jest żonaty i posiada dwójkę dzieci. Swój wolny czas poświęca na sporty wodne i zimowe, jest także miłośnikiem astronomii amatorskiej.

 

IZABELLA WAŁKOWSKA
Wiceprzewodnicząca Zarządu
Plastwil Sp.z o.o.

Prezes Zarządu firmy Plastwil, działającej na rynku od 1983 roku.
Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji oraz Harvard Business School, Canadian International Management Institute.
Jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej jako adwokat niewykonujący zawodu.

Firma Plastwil jest liderem w produkcji systemów mocowania szyn kolejowych i tramwajowych w Polsce. Zdobywa kolejne międzynarodowe zamówienia, a celem jest wejście do światowej czołówki producentów w branży infrastruktury kolejowej.

Od kiedy przejęła stanowisko CEO w firmie, Izabella Wałkowska stworzyła nową misję firmy, przekształciła spółkę, zdywersyfikowała produkcję, pozyskała nowych klientów, podwoiła park maszynowy, potroiła obrót handlowy oraz zwiększyła rentowność.
Z sukcesem przeprowadziła otwarcie firmy na nowe sektory: do klientów firmy należą producenci urządzeń AGD oraz branża motoryzacyjna.

Firma została nagrodzona Diamentem Forbes’a dla przedsiębiorstwa najszybciej zwiększającego swoją wartość - przychody od 50 do 250 mln zł.

Laureatka konkursu Przedsiębiorca Roku, organizowanego przez Erst & Young, zwyciężczyni Plebiscytu Kobieta Roku, organizowanego przez Puls Biznesu oraz wielu innych nagród.

Jest członkiem Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej.
Laureatka Złotego Skrzydła w 2009 roku.

 

 

 

WOJCIECH TROJANOWSKI
Członek Zarządu 

Strabag Sp.z o.o.

Od 2013 roku współtworzy dwuosobowy zarząd kierujący działaniami Grupy STRABAG w Polsce.

Z wykształcenia jest magistrem ekonomii, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i stypendystą Uniwersytetu Wiedeńskiego na kierunku ekonomiki przedsiębiorstwa. Karierę zawodową rozpoczął w centrali STRABAG w Austrii w 1996 roku. W latach 2001 - 2006 był dyrektorem naczelnym i członkiem zarządu BRVZ Sp. z o.o., spółki usług finansowych należącej do grupy kapitałowej STRABAG. Funkcję członka Zarządu pełni od 2007 roku.

W pierwszym okresie odpowiadał za segment Budownictwa Infrastruktury w Polsce. W tym czasie firma stała się największym podmiotem w kraju na rynku infrastruktury poprzez realizację największych i prestiżowych kontraktów, rozbudowę struktur regionalnych i ponad dwukrotny wzrost przychodów i zatrudnienia. Kierował także integracją spółek NCC oraz kilku lokalnych podmiotów w struktury koncernu STRABAG, m.in. Hermann Kirchner Polska.

W latach 2011-2013 był odpowiedzialny za rozwój budownictwa infrastruktury koncernu STRABAG w Rosji i państwach ościennych. Jest przewodniczącym Platformy Budowlanej oraz członkiem Rady Pracodawców RP.

 

 

DAMIAN GRABOWSKI
Członek Zarządu

Arriva RP Sp. z o.o.

Absolwent Indiana University w Bloomington, Indiana (Stany Zjednoczone) z tytułem Bachelor of Science w Biznesie, ze specjalizacją Marketing-Dystrybucja oraz drugorzędnymi specjalizacjami w Matematyce, Ekonomii oraz Językach i Literaturze Słowiańskiej.Ukończył także w 2004 roku dzienny program studiów INSEAD MBA w Fontainebleau (Francja). 

Karierę zawodową rozpoczynał w American Airlines, największych w tym czasie liniach lotniczych na świecie. Ponad 4 lata pracował na stanowiskach coraz to wyższej odpowiedzialności w departamencie zarządzania przychodami, zajmując się różnorodnymi rynkami: Stany Zjednoczone, Europa, Ameryka Łacińska oraz jako lider zespołu Azja Pacyfik. Po ukończeniu studiów MBA powrócił do Polski, pracując krótko jako niezależny konsultant wraz z Kolaja&Partners przy projekcie dla CTL Logistics czy też Kompanii Piwowarskiej. Pod koniec 2005 roku powrócił do branży lotniczej. Ponad 2 lata pracował jako dyrektor działu siatki połączeń i rozkładów lotów firmy Wizz Air, gdzie między innymi doprowadził do otwarcia blisko 50 nowych tras, a spółka miała najwyższe wykorzystanie samolotów wśród linii obsługujących połączenia w ramach jednego kontynentu. 

Od 2008 roku na stałe związany z branżą kolejową, jako osoba odpowiedzialna za obecność grupy Arriva w Polsce. Osobiście między innymi odpowiedzialny za przejęcie pełnej kontroli przez Grupę Arriva w spółce operacyjnej, która wcześniej funkcjonowała jako JV, oraz rozwój działalności w Polsce. Obecnie Prezes Zarządu spółek Arriva RP oraz Arriva Polska.

 


EDWARD JACEK KWARCIAK                                                                                                                          

Członek Zarządu
KZA S.A.

 


 

« powrót

Wykonanie: Lemon IT
Forum Kolejowe - Railway Business Forum (RBF) jest związkiem prywatnych przedsiębiorstw prowadzących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność gospodarczą związaną z transportem kolejowym.